Nieważność małżeństwa kościelnego

Jak stwierdzić nieważność małżeństwa?

Na stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego, potocznie określanego jako „rozwód kościelny”, decyduje się coraz więcej rozstających się par. Takie procesy przeprowadzane są w sądach kościelnych.

Kanoniczny proces o stwierdzenie nieważności małżeństwa jest bardzo specyficznym postępowaniem, które ma na celu stwierdzenie, iż małżeństwo w świetle prawa kanonicznego nigdy nie zaistniało. Dobre przygotowanie się i poprowadzenie tego procesu wymagają fachowego wsparcia i pomocy prawników prawa kanonicznego.

 

Dlaczego my?

 • Odpowiemy na wszystkie pytania, wyjaśnimy wszelkie wątpliwości, udzielimy porady prawnej i pomożemy przejść przez cały proces związany ze stwierdzeniem nieważności sakramentu małżeństwa
 • Świadczymy kompleksową pomoc i opiekę adwokata kościelnego przez całe postępowanie aż do wydania orzeczenia
 • Nasi adwokaci posiadają stosowne uprawnienia do prowadzenia postępowań o stwierdzenie nieważności małżeństwa

 

W czym pomożemy?

 • Porada prawna, ocena sytuacji
 • Konsultacje i przygotowanie przed rozpoczęciem procesu
 • Przygotowanie skargi powodowej
 • Ustalenie tytułu do stwierdzenia nieważności małżeństwa
 • Redagowanie wszelkich pism procesowych aż do końcowego orzeczenia
 • Przygotowanie strony i świadków do przesłuchania i spotkania z biegłym sądowym
 • Sporządzenie apelacji lub zaskarżenia wyroku

 

Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź, czy istnieją podstawy do stwierdzenia nieważności Twojego małżeństwa.

Dzięki fachowej poradzie prawnej, unikniesz błędów podczas przygotowania do procesu oraz podczas jego przebiegu, a dzięki temu zaoszczędzisz czas i niepotrzebne wydatki. Nasz doświadczony i sprawdzony prawnik pomoże Ci na każdym etapie procesu.

Infolinia: 223 900 999

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą za pomocą formularza kontaktowego.

 * Oświadczam, że na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 oraz art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2016.922 j.t. z dnia 2016.06.28) dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych (w tym danych wrażliwych), obecnie i w przyszłości, w celu prawidłowej realizacji przez Omega Kancelarie Prawne sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańska 3 lok. 18 (KRS: 0000382188) zgłoszenia zawartego w w/w formularzu.
 Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług Omega Kancelarie Prawne sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańska 3 lok. 18 (KRS: 0000382188), w tym przesyłania mi ofert marketingowych.

Jednocześnie informujemy, że:

 1. Administratorem podanych przez Państwa danych osobowych w powyższym formularzu jest Omega Kancelarie Prawne sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000382188), ul. Poznańska 3/18, 00-680 Warszawa.
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w jednym lub obu podanych wyżej celach w zależności od zadeklarowanej przez Państwa zgody.
 3. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

Nasi partnerzy