Dziedziczenie ustawowe / Spadek

W tak tragicznym momencie, jakim jest śmierć bliskiej osoby, nie mamy głowy do załatwiania wszelkich formalności. Warto wiedzieć, jakie prawa przysługują nam w takiej sytuacji oraz do jakich czynności jesteśmy zobowiązani.

 

 • Kto i w jakim zakresie dziedziczy po osobie zmarłej?
 • Przyjąć czy odrzucić spadek?
 • Jak wyglądają procedury spadkowe?
 • Ile mamy czasu na załatwienie formalności?
 • Jakie dokumenty będą potrzebne?

 

Nie musisz znać odpowiedzi na te pytania. Pomożemy Ci we wszelkich kwestiach związanych z procedurą spadkową.

Zapewniamy kompleksową pomoc z zakresu prawa spadkowego. W ramach świadczonych usług m.in.:

 • udzielamy konsultacji i porad prawnych,
 • analizujemy i pomagamy skompletować konieczne dokumenty,
 • sporządzamy stosowne pisma, opinie prawne, projekty umów lub wniosków,
 • reprezentujemy przed sądem.

 

Zajmujemy się także doradztwem w kwestii rozporządzania swoim majątkiem na wypadek śmierci, tak, żeby w pełni zabezpieczyć rodzinę i uchronić ją przed ewentualnymi konfliktami po naszej śmierci.

Świadczymy też kompleksową pomoc prawną dotyczącą sukcesji w rodzinnych firmach, czyli przekazywaniem firmy między pokoleniami.

Formularz kontaktowy

Serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą za pomocą formularza kontaktowego.

 * Oświadczam, że na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1 oraz art. 27 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2016.922 j.t. z dnia 2016.06.28) dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych (w tym danych wrażliwych), obecnie i w przyszłości, w celu prawidłowej realizacji przez Omega Kancelarie Prawne sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańska 3 lok. 18 (KRS: 0000382188) zgłoszenia zawartego w w/w formularzu.
 Oświadczam też, że wyrażam zgodę na przetwarzanie w/w moich danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego i pośredniego produktów lub usług Omega Kancelarie Prawne sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańska 3 lok. 18 (KRS: 0000382188), w tym przesyłania mi ofert marketingowych.

Jednocześnie informujemy, że:

 1. Administratorem podanych przez Państwa danych osobowych w powyższym formularzu jest Omega Kancelarie Prawne sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000382188), ul. Poznańska 3/18, 00-680 Warszawa.
 2. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w jednym lub obu podanych wyżej celach w zależności od zadeklarowanej przez Państwa zgody.
 3. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.

Nasi partnerzy